با عرضه GWT 2 RC1 توسعه دهندگان GWT می توانند از امکانات جدید GWT 2 استفاده کنند (البته این نسخه هنوز نسخه نهایی نمی باشد و تیم GWT پیشنهاد کرده است از این نسخه برای تولید استفاده نشود). علاوه براین Google Plugin for Eclipse 1.2 RC1 نیز عرضه شده است که امکانات زیادی برای توسعه با استفاده از GWT 2 در خود دارد.

قابلیت های جدید قابل توجه در GWT 2:

In-Browser Development Mode:
در نسخه های قبل از GWT 2 ، حالت hosted یک مرورگر خاص به نام "مرورگر hosted" را بمنظور debug کدهای جاوا در اختیار توسعه دهنده قرار می داد ، این روش توسعه دهندگان را محدود می کرد (برای مثال استفاده از debugger های جاوااسکریپت یا نمایش فایل های فلش درون
"مرورگر hosted" امکان پذیر نبود). در GWT 2 صفحات وب درون مرورگرهای مشهور و شناخته شده ای(IE ، Firefox و...) که قرار است دیده شوند debug می شوند (نه درون "مرورگر hosted"). حالت development با استفاده از پلاگ این های مخصوص برای هر مرورگر که "Google Web Toolkit Developer Plugin" نام دارد به توسعه دهنده این امکان را می دهد در زمان توسعه و بمنظور debug از مرورگر مورد علاقه خود استفاده کند.

Developer-guided Code Splitting:
قابلیت code spliting با استفاده از
GWT.runAsync بهمراه گزارش های کامپایل (The Story of Your Compile) به توسعه دهندگان امکان می دهد مقدارقابل توجهی از کدهای GWT خود را بمنظورافزایش سرعت start up برنامه به چندین قسمت تقسیم کنند. تصور کنید که برای مشاهده یک فیلم ابتدا باید تمام آن فیلم را دانلود کنید. در حال حاضراکثر برنامه های AJAX رفتار اینچنینی دارند ، با استفاده از قابلیت code spliting می توانید فقط کمترین میزان اسکریپت مورد نیاز برای اجرای برنامه را در start up برنامه بارگزاری کنید سپس بر اساس در خواست های کاربر اسکریپت های باقی مانده برنامه بارگزاری خواهد شد.

ادامه دارد...

شاد باشید.