During learn and experience

۳ مطلب در خرداد ۱۳۸۹ ثبت شده است

تشکر از مسئولین سایت plusdownload

سایت plusdownload اولین نمونه از سایتهای فارسی زبانی است که با استفاده از آن می توانید نرم افزارهای رایگان و اپن سورس را دانلود کنید. نمونه های غیر فارسی این سایت از پیشتر در دنیای وب وجود داشتند (مانند : filehippo) اما خوبی این نمونه ایرانی در این که مسئولان این سایت هم ایرانی هستند و با مفهومی به نام تحریم آسنا هستند و می شود با آنها تامل کرد.
چند روز پیش بنده با فرستادن یک email و تشریح وضعیت دشوار دانلود نرم افزارهای مورد نیاز توسعه دهندگان جاوا (JDK ، NetBeans ، GWT و ...) در ایران برای مدیران این سایت خواستار قرار دادن این نرم افزار های اپن سورس و رایگان برروی وب سایتشان شدو که خوشبختانه به سرعت جواب مثبت به email بنده داده شد.
امروز هم که سایتشون رو چک کردم دیدم که لینک دانلود آخرین نشخه GWT رو برروی سایتشون گذاشتن. امیدوارم که به سرعت امکان دانلود سایر نرم افزارهای درخواستی کاربران را نیز فراهم کنم.

در انتها باید تشکر فراوانی از لطف بزرگ دوستانمان در سایت plusdownload بکنم ، که این لطف بزرگ رو به جامعه توسعه دهندگان برنامه های جاوا در ایران می کنند.

شاد باشید.
۲۸ خرداد ۸۹ ، ۱۰:۴۱ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سعید زرین فام

Apple بالاتر از Microsoft

بلاخره پس از سالها یک شرکت توانست در بازارهای سهام آمریکا در بخش تکنولوژی بالاتر از شرکت  Microsoft قرار بگیرد و سهم تسخیر بازار (market capture) خود را از غول بزرگ نرم افزاری بیشتر کند. حتما تا چند سال تنها شرکتی که سهام بازهای آمریکایی پتانسیل رقابت با مایکروسافت را در آن می دیدند گوگل بود اما حالا شرکت Apple با محصولات سخت افزاری محبوب و مشهور خود رتبه یک را از آن خود گرده است و به سلطنت چندین ساله مایکروسافت در بازار سهام آمریکا خاتمه داده است.
در تاریخ ارسال این پست رده بندی شرکت های بخش تکنولوژی در بازاهای سهام آمریکا  بر طبق آمار سایت Google Finance به قرار زیر بود:Company name Symbol Market cap  P/E ratio  Div yield (%)  52w price change (%)
Apple Inc.   AAPL 230.53B 21.50 0.00 100.18
Microsoft Corporation   MSFT 227.86B 13.44 2.00 32.00
International Business Machines Corp.   IBM 162.08B 12.29 2.09 22.21
Google Inc.   GOOG 156.20B 22.22 0.00 21.24
Cisco Systems, Inc.   CSCO 135.18B 20.06 0.00 30.22
Intel Corporation   INTC 121.07B 19.90 3.02 38.54
Oracle Corporation   ORCL 113.33B 20.18 0.90 19.03
Hewlett-Packard Company   HPQ 110.08B


همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید شرکت Apple با اختلاف ناچیزی از شرکت مایکروسافت در رتبه اول این رده بندی قرار دارد.
سهم تسخیر بازار (market capture) یکی از پارامترهای مهم در بازار سهام می باشد و از حاصلضرب تعداد سهام فروخته در قیمت هر واحد سهام بدست می آید و قیمت کل سهام فروخته شده توسط یک شرکت را نشان می دهد.

آیا دوران تسلط مطلق مایکروسافت پایان یافته است. بمنظور مشاهده زنده جدول رده بندی بالا اینجا کلیک کنید.

شاد باشید.
۰۷ خرداد ۸۹ ، ۱۹:۰۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سعید زرین فام

میزان حافظه مصرفی در یک برنامه جاوا

در بعضی موارد شما بمنظور مونیتور کردن حافظه مصرف شده توسط یک برنامه جاوا در زمان اجرا، احتیاج دارید از میزان حافظه مصرف شده توسط JVM ، مقدار کل حافظه تخصیص داده شده به JVM و ... اطلاع داشته باشید.
به همین منظور در کلاس Runtime در پکیج java.lang متدهایی به قرار زیر وجود دارد:

Runtime.getRuntime().freeMemory();
متد فوق مقدار حافظه آزاد درون JVM را به بایت باز می گرداند.
Runtime.getRuntime().maxMemory();
متد فوق حداکثر مقدار حافظه ای که JVM مجاز به استفاده آن است را به بایت باز می گرداند.
Runtime.getRuntime().totalMemory();
متد فوق مقدار حافظه مصرفی برنامه را به بایت باز می گرداند.
با استفاده از متدهای فوق براحتی می توانید اطلاعات دقیقی از حافظه مصرفی برنامه خود بدست آورید.

شاد باشید.
۰۴ خرداد ۸۹ ، ۲۱:۴۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سعید زرین فام