سال ۹۴ بالاخره تمام شد.سال ۹۴ برای من خیلی دیر گذشت وقتی فکر می کنم میبینم انگار حدود ۳ یا ۴ سال اتفاق برام تو این سال افتاده. شکست ها، پیروزی ها، تنهایی و ... ولی هر چی بوده باید سعی کنم از همشون درس بگیرم و تمام اتفاقات سال ۹۴ رو بکنم توشه و تجربه برای سال ۹۵ و بعد از اون.

یک عادت خوب که در سال ۹۴ دوباره بهش بازگشتم، مطالعه کتاب های غیر کاری و فنی بود که باعث شده حدودا ماهی یک کتاب بخونم (می دونم کمه). یه کار مهم دیگه ای که در سال ۹۴ شروع کردم و در ۹۵ هم باید ادامه پیدا کنه اتمام کارها و نیمه تمام ول نکردن اونهاست که واقعا هم در موفقیت و هم در تمرکز تاثیر گذاره. یک کار دیگه ای هم که دارم سعی میکنم برام به عادت تبدیل بشه، استفاده بهینه از زمانه که برای این کار دارم از Toggl استفاده می کنم.

سال ۹۵ بیشتر زمانم رو برای شرکت بیان روی یک پروژه خفن کار خواهم کرد و با اینکه تصمیم جدایی از رایان سخت بود ولی مثل اینکه سال ۹۴ برای من سال گرفتن تصمیم های سخت بوده (چه در زندگی شخصی و چه کاری!) و از نظر کاری لازم بود همچین تصمیمی بگیرم.

در سال ۹۴ یکسری دوره و کارگاه رایگان در شرکت رایان هم افزا برگزار کردیم که خیلی به دل خودم نشست که به احتمال زیاد در سال ۹۵ هم ادامه خواهد داشت.

اواخر سال ۹۴ یک همکاری ناموفق با آموزشگاه برنامه نویس برای تدریس جاوا و Java EE  داشتم که هر چی میگذره بیشتر خوشحال میشم که باهاشون قطع همکاری کردم!

سال ۹۴ بالاخره اولین پروژه اسکالا عمرم رو هم در یک شرکت استارت زدم و باعث شد پس از چند سال مطالعه بالاخره در عمل یک سیستم با اسکالا تولید کنیم البته بدلایلی هر چه به آخر سال نزدیک می شدیم حضور من در پروژه کمرنگتر میشد و در حقیقت اکثر زحمات پروژه رو امیر عزیز می کشید (و میکشه).

امیدوارم سال ۹۵ باری همه پر از سلامتی و موفقیت باشه و خودم هم بتونم از همه تجربیاتم در سال جدید استفاده کنم و شادتر زندگی کنم.

 

شاد باشید.