کتاب "چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای شخصی در کسب و کار" نوشته پرویز درگی، شاید در ابتدا و فقط از روی عنوان کتاب شبیه به کتاب های یادگیری در ۲۱ روز و یک هفته باشه و آدم رو جذب نکنه ولی وقتی بازش می کنی و بصورت تصادفی چند پاراگرافی ازش میخونی می بینی یک کتاب پر محتوا و بسیار پر نکته است که بهمون کمک میکنه زندگی با هدف تر و شادتری داشته باشیم.

کتاب در قالب چهل بخش (گفتار) به معرفی راه کار ها و چک لیست هایی برای ارتقای مهارت های شخصی و کسب و کار پرداخته. برای من این کتاب بمب یادآوری و انرژی بود، خیلی از نکاتشو قبلا بصورت جسته گریخته خونده بودم ولی یادم رفته بود و برام یادآوری شد و بسیاری از مطالب هم جدید بود.

یکی از نکات خوب کتاب اینه که ترجمه نیست و متن روانی داره و نویسنده هم به خوبی کتاب رو ساختارمند جلو برده و در بسیاری از موارد ارجاع داده به کتاب های مشهورتر و اونهارو معرفی کرده.

بسیاری از راهکار های کتاب هم برای استفاده شخصی و هم برای استفاده تیمی، سازمانی و شرکتی کاربرد داره. مطالبی مثل قهرمان درون و نادان درون، آینده سازی یا آینده سوزی، پرورش یک ذهن آشفته، مدیریت استرس، ساختن برند شخصی و ... برای من خیلی مفید و الهام دهنده بود.

من کتاب رو از قفسه کتاب درون شرکت بیان قرض گرفتم و خوندم ولی برای خریدش می تونید برین انقلاب یا از این سایت کمک بگیرید.